Minust
piret_avaleht

Mina olen Piret Lilleste, Lillen.ee looja. Minu raamatud “Kudumite Lummuses. Mütsid, sallid, kindad” ja “Lõngast loomine. Kudumeid ja heegeldisi” on toonud palju positiivset tagasisidet ja rohkelt käsitööhuvilisi. Sellest inspireerituna otsustasin luua päris oma kaubamärgi ja kodulehe, kus on valik minu loomingut ja lõngu.

Minu eesmärk on pakkuda Sulle häid elamusi imelistest kudumitest. Leian, et müts ei ole tegelikult vaid praktiline ese, vaid suurepärane aksessuaar, mis rõhutab Sinu ilu ja isikupära. Just seepärast on siin kodulehel võimalik disainida ise just selline peakate nagu Sulle kõige rohkem meeldib. Samuti on võimalik disainida tervele perele kas ühesuguse lõngaga või hoopis erinevat värvi, kuid sarnase tegumoega mütsid.

Soovin, et materjalid, mida kannad vastu oma nahka, oleksid naturaalsed ja seejuures äärmiselt pehmed ning mõnusad. Käsitsi kootud mütside kaunistamisel kasutan lilli, lipse, kristalle ja pärleid ning kõige krooniks on igasse kudumisse põimitud sületäis armastust!

Lisaks sellele, et mulle endale meeldib väga käsitööd teha, loodan inspireerida ka inimesi enda ümber. Selle jaoks on minu kodulehelt võimalik soetada minu lemmiklõngu ning valikut mustreid minu esimesest raamatust.

Kui Sul on erisoove kudumite või lõnga osas, siis võta julgelt ühendust!

piret_minustMinu taustast

Minu kodulinn on Pärnu, kuid õpingud viisid mind nii Tartu Ülikooli kui ka Tallinna Tehnikaülikooli, kus omandasin majandusteaduste magistrikraadi. Kooli kõrvalt töötasin PriceWaterhouse Coopersis finantsauditi valdkonnas. Kohe peale kooli lõpetamist aga suundusime abikaasa Andresega Pärnusse tagasi ning saime oma esimese tütre (2008. aastal). Vähem kui kahe aasta pärast sündis meile teine tütar.

Kogu oma elu olen armastanud käsitööd ning teinud seda kõige muu kõrvalt, kuid lastega kodus olles sai see armas hobi suurema hoo sisse. Mulle meeldib ilusaid asju teha ja seepärast võin ühe eseme kallal lõputult nokitseda, et enda jaoks täiuslikkus saavutada. Eriliselt armastan kudumite loomisprotsessi, lõngad inspireerivad mind mustreid looma. Minu jaoks on äärmiselt oluline, et lõng oleks naturaalse koostisega (lemmikuks on meriinovill) ning seejuures tõeliselt pehme ja mõnus vastu nahka. Kareduse suhtes olen väga tundlik, seega võib minu käsitöö puhul olla kindel, et kudum on tõeliselt pehmest kvaliteetlõngast kootud.

kudumite_lummuses

2014. aasta novembris ilmus koostöös kirjastusega Varrak minu esimene autoriraamat „Kudumite lummuses. Mütsid, sallid, kindad“. Raamat vastab küsimusele, mida minult on väga palju küsitud: kuidas kududa mütsi? Lisaks sellele sai raamatusse ka salle ja kindaid. Õpetused on koostatud nii, et ka algaja kuduja saaks hakkama. 2017. aasta detsembris ilmus minu teine autoriraamat “Lõngast loomine. Kudumeid ja heegeldisi”. Raamatusse mahub käsitöö aastaring – on rohkelt heegeldatud suviseid peakatteid ja mõned heegeldatud esemed kodu kaunistamiseks. Külmemaks ajaks on valik kootud mütse, sokke, samuti kampsuneid ja kindaid.

2015. aastal sündis meie kolmas laps, väike poeg. Leian, et pere ja head suhted lähedastega on elus kõige olulisemad ning nende toel olengi loonud päris oma kaubamärgi – Lillen – ning käivitanud ettevõtte, et oma käsitööd ka laiemale ringile pakkuda. Väga suureks abiks on siinjuures mulle õde Merit Hirvoja-Tamm, kes on teinud kõik lehel olevad pildid.

Lisaks käsitööle pean ma väga lugu kodustest kondiitritoodetest, minu eriline lemmik on sefiir. Andra Kalda raamatust „Tordilõik“ võib leida minu sefiiritordi retsepti. Kogu mu arengu saatjaks on alati olnud muusika. Laulan, kirjutan lugusid ning teen seadeid vokaalansamblile „Mirt“.

Mõnusaid elamusi minu käsitöölehel!

Piret

Lillen.ee Facebook-is:

facebook_button