Postitatud

Minu esimene laadakogemus müüjana

Hea Lillen-i sõber!

Nädalavahetusel toimus Pärnus joogastuudios Paljajalu Eesti käsitöö ja disaini laat. Üritus kandis rahvusvahelist nime – Bazaar.

Bazaar oli Lillen-i, kui reaalse ettevõtte ja kaubamärgi jaoks esimene avaliku kauplemise kogemus. Koos meiega oli oma tooteid pakkumas ligemale 20 ettevõtjat. Tegu ei olnud niivõrd massiüritusega, kui just suunatud kitsa tootevalikuga üritus veidi intiimsemas keskkonnas. Nagu koha nimi viitab, siis külasjatad ja kauplejad olid peamiselt kas sussides või sokkis. Kohale tulijaid tervitati kosutava mahlaga ja seejärel sai asuda disaintoodetega tutvuma.

Mina – Piret – sain oma esimese kogemuse päev otsa leti taga oma tooteid tutvustades ning kaupa pakkudes. 7 tundi kestnud üritus päädis paljude põnevate kontaktide ja minu rõõmuks ka hulga müüdud toodetega. Seejuures päeva tipuks kujunes diskussioon mütside, kaunistuste ja soorollide üle – ehk siis käidi välja soovitus toota soo-neutraalseid kaunistatud mütse. Nori meest, aga mitte mehe mütsi!

Kokkuvõtvalt jäin saadud kogemusega väga rahule ja tänan korraldajaid. Selge õppetund tulevikuks – kui tahad kaubelda, siis pead olema nii vaimselt kui ka füüsiliselt hea ettevalmistusega. Päeva otsa püsida aktiivses tippvormis on pingutus!

Päeva jäi minu jaoks ilmestama ka lõbus pilt Paljajalu seinalt – ka kaupleja peas liiguvad kohati samad mõtted:

ajaveeb_muretseja_poos

 

Soovita ja jaga sõpradega: