Postitatud

Miks on meriinovill väärtuslik!

Meriinovilla saadakse meriinovilla lammastelt ning meriinovilla peetakse kõige kvaliteetsemaks ja mõnusamaks materjaliks, mida vastu nahka kasutada. Meriinovillal on antibakteriaalsed omadused, mistõttu sobib ta hästi ka allergilisele nahale. Meriinovill on äärmiselt pehme ja ei aja nahka sügelema.

Tihti lisatakse maavillasele lõngale akrüüli, et saada pehme, mittetorkiv lõng. Meriinovilla puhul ei ole see vajalik, kuna kvaliteetne meriinovill on ise juba tõeliselt pehme.

Miks ma eelistan meriinovilla oluliselt soodsamale akrüülisegusele lõngale?

    • Esiteks hoiab meriinovillane müts pea soojas, akrüülist müts ei anna minu kogemuse põhjal külma ilmaga piisavalt sooja.
    • Teiseks reguleerib meriinovill kehatemperatuuri, annab külma ilmaga sooja ja sooja ilmaga imab liigse niiskuse endasse, aurustades seda õhku ning jättes nahale kuiva tunde. Akrüül ei ima niiskust endasse, mistõttu hakkab niiske nahaga mõne aja pärast külm ja on oht külmetuda.
    • Kolmandaks on väga oluline, et vastu nahka oleks naturaalne materjal, sest kunstmaterjal imendub higistades vähehaaval läbi naha organismi. Nii nagu oma nahale määrime võimalikult looduslikke kreeme, on oluline, et vastu nahka olevad kangad oleksid võimalikult naturaalse koostisega. Just seepärast peaksid olema lastel, kes õues mängides higistavad, naturaalsest materjalist peakatted.
  • Lisaks eeltoodule hoiab meriinovillast müts oluliselt kauem kaunist väljanägemist. Meriinovill on tänu oma looduslikult unikaalsele struktuurile elastne, mis aitab meriinovillast kudumil säilitada oma kuju ja kvaliteedi. Akrüülist mütsid lähevad ruttu topiliseks ja kaotavad oma väljanägemise ning kokkuvõttes tarbitakse selliseid mütse koguseliselt rohkem.

Meriinovillane müts on suurepärane investeering enda ja oma lähedaste tervisesse.

Masinkudumisel kasutatavad meriinovillased lõngad on pärit Itaaliast, üle aasta katsetasin erinevaid masinkudumiseks sobivaid lõngu, et leida see kõige pehmem ja kvaliteetsem lõng. Käsitsi koon Malabrigo lõngadest, neid toodetakse pere-ettevõtte poolt Uruguays. Lõngade valmistamisel kasutatakse vaid kõige pehmemat meriinovilla lammastelt, kes saavad vabalt mägedes ringi jalutada. Tõenäoliselt seepärast kannab ka lõng endas äärmiselt head energiat. Malabrigo lõngad värvitakse käsitsi. Seetõttu võivad erinevad partiid omada väikeseid värvierinevusi, kuid on kõik alati äärmiselt kaunid ja inspireerivad. Ettevõte on rohelise mõtteviisiga ning Malabrigo lõngadel on Oeko-Tex sertifikaat. See tähendab, et lõng on vaba paljudest kahjulikest ainetest, mida tihti tootmises kasutatakse. Malabrigo lõng on tõeliselt pehme ja naturaane kvaliteetlõng.

Soovita ja jaga sõpradega: