Postitatud

Kirju lõnga võlu

Kirju või ühevärviline?

Veel mõned aastad tagasi ei arvanud ma kirjudest lõngadest suurt midagi. Hindasin klassikalist ühevärvilist lõnga. Leidsin, et kirjud lõngad on tavaliselt liiga kirevad ja neist kootud kudumid on tihti hea maitse piiril kõikuvad. Siis aga jõudsid minuni esimesed pehmed ja kirjud lõngad (Malabrigo, Koigu, Madelinetosh, Dream in Color). Mida rohkem ma neid katsetasin, seda enam nende lummusesse langesin.

Käsitsi värvitud kirju lõnga puhul on iga tokk natuke erinev ja seetõttu on neid alati põnev kududa. Kudumine on juba ise mõnusalt teraapiline tegevus, kui aga valida selline lõng, mille värvid su kaasa haaravad, siis on tegemist lausa värviteraapiaga.

Värvi üleminekud – kirju lõnga maagia!

Eriti haarav on kirjude lõngade puhul aga see, et lõpptulemus on alati üllatav ja unikaalne. Lisaks on huvitav jälgida kui pikad on lõnga värvi üleminekud. Mulle meeldivad üldjuhul rohkem pikemate üleminekutega lõngad (see tähendab, et ühte värvi on lõngal pikalt ja vaheldumine ei ole liiga sage), siis tekivad sellised vahvad värvipilvekesed. Vahel aga üllatab väga positiivselt ka mõni lühikeste üleminekutega lõng, mille puhul on kudum lõpuks toredalt täpiline.

Lisaks värvi ülemineku pikkusele mängib lõpptulemuses olulist rolli see, kas lõngas on koos sarnased toonid, mis vaid veidi erinevad üksteisest või täiesti erinevad toonid. Täiesti erinevate toonide puhul meeldivad mulle pika värviüleminekuga lõngad. Sarnastes toonides kirju lõnga puhul võivad ka lühikesed üleminekud olla, ilma et lõpptulemus liiga täpiliseks ja kirjuks jääks.

Mida ja kuidas värvilisest lõngast kududa?

Värviline lõng jääb erinevalt põnev ka olenevalt koepinnast. Viimasel ajal meeldib mulle kirjut lõnga pahempidises koes kududa, sest värvid mängivad sedasi minu jaoks palju mõnusamalt kui parempidises koes.

Mida mulle meeldib kirjust lõngast kududa? Loomulikult sobivad kirjud lõngad laste kudumiteks hästi, ideaalsed kihvtide sokkide kudumiseks. Samuti on minu meelest heaks valikuks meeste kudumite puhul, kus lipse, lilli ja pärleid ei saa kasutada, aga lihtne ühevärviline kude nagu küsiks midagi lisaks. Siin avaldub see minu kaunistamise kiiks 🙂 Ja siis kõiksugu sellised mõnusad vabaaja kudumid, natuke lohvakad ja hästi pehmed, millesse on end mõnus ära peita.

Mõnusaid värvilisi katsetusi esimese lume taustal!

Soovita ja jaga sõpradega: